04 06 2009

DAHA BİTMEDİ ÇOCUK..

 
         Adını kumsallar yaz ve ilk dalganın sesiyle yıka ruhunun seni hep korkutan gizlerini.Adını kumsallara yaz ve bir melodinin şiirselliğini yaşamaya bak doya doya sabah saatlerinde.
          Çöz içindeki çocuğun zincirlerini,ardından ayakkabılarını çıkar ve dalgalara bırak ayaklarını.Dökülsün dudağından hiç eksilmeyen bir çocuk türküsünün mısraları...
          Sönmüş yıldızlara, kaybolan aya ,bir kez daha yeniden doğan güneşe kaldır kollarını ve hatırla küçüklüğünü,saflığını,çocuk bakışlarını hatırla...
          Hayal kırıklıklarını bırak dalgaların koynuna.Acılarını havaya savur ve hiç tatmadığın bir sele bırak kendini...
          Baksana tek başınasın o sahilde.Duygularından korkma sakın ve bil ki hiç yoktur ve olmayacaktır yarın...
          İnsan sesine ihtiyacın yok ,hesabı kitabı geride bırak artık,unutma ki geride bıraktığın herşeye istediğin an nasılsa başlayacaksın yeniden.
          Kendini dinle ve anla,o sonsuz yalnızlığında evrenin bir parçası değil,ta kendisi olduğunu unutma...
          Boş işleri geç bir kalemde,olabildiği kadarını iste,olabildiği kadarıyla yetinmeye bak ve bir misafir olduğunu düşün.
          Görkemli mutlulukların olmadığını bil ve bir de mutluluğu ancak ve ancak senin yaratabileceğini...
          Günahınla içindeki iblisin dansına izin verme ama o kadar da korkma günahlarından be çocuk...Ve tepen attığında öyle bir kararlı ol ki ;çek al şeytanın kollarından günahlarını.Devam edecekse yalnız devam etsin dansına iblis..Bil ki,en büyük günah bile daha masumdur şeytanın kendisinden..
           Dağ sularının berraklığında bakmaya çalış hayata ve kendini affetmekten korkma.Zira sen evrenin kendisisin,böyle bir hakkın vardır çocuk...
           Yosun tutmuş milyonlarca yıllık taşlara yaz adını şimdi ey çocuk...Yaz ki  sende sonra gelecek çocuklara bir isim,anılar ve yaşanmışlıklar bırak.
Zamanı değil belki ama ben yinede söyleyeyim bak; giderken herkes gibi sende tek başına gideceksin.Ve kuşlara ne kadar yakınsan o kadar onurlu olur gidişin.
           Nasıl olursa olsun gidişin,sana söz veriyorum;
          "Dalgaların melodisinin ulaşabildiği bir başka zamanda,bir başka kumsalda seni bekliyor olacağım."

0
0
0
Yorum Yaz